Produkty
Dezynfektol B, 5 L
180

Dezynfektol B, 5 L

Ceny po zalogowaniu
SKU 600-000176/DEZYNFB005L
Opis

Substancja czynna: Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)): 100 ml/l

Płyn przeznaczony do mycia i dezynfekcji powierzchni kontaktujących się z żywnością w zakładach przemysłu spożywczego. Skuteczny w procesie mycia i dezynfekcji: instalacji i urządzeń, zbiorników, opakowań zbiorczych, powierzchni hal produkcyjnych, magazynów, środków transportu, w lokalach użyteczności publicznej oraz w przemyśle spożywczym. Jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur oraz ulega szybkiej biodegradacji. Czas wentylacji pomieszczenia po zabiegu wynosi 30 min.

Zastosowanie:

  • przy dezynfekcji wstępnej
  • podczas zamgławiania termicznego
  • podczas zamgławiania ULV
  • jako środek do mat dezynfekcyjnych
  • do dezynfekcji urządzeń i powierzchni

Oprysk na powierzchniach i sprzętach

Użyć Dezynfektol B w stężeniu min. 0,5% (50ml preparatu na 10l wody). Rozprowadzić przy użyciu opryskiwacza lub myjki pod ciśnieniem, w ilości ok. 300ml/m2.

Zamgławianie

Sporządzić roztwór roboczy w ilości: 1l Dezynfektol B rozrobić w 3-5l wody na 1000 m3 kubatury budynku. Zamgławiać przy użyciu zamgławiaczy termicznych. Przy podwyższonym zagrożeniu epizootycznym zwiększyć dawkę do 2l/1000 m3. Stosować dodatek nośnika mgły MEGAFOG.

Dezynfekcja obuwia

Stosować w stężeniu 1% (100ml preparatu na 10l wody). Wymieniać w przypadku silnego zabrudzenia organicznego lub co 3-4 dni.

Temperatura i czas kontaktu zależne są od stopnia zabrudzenia powierzchni. Dezynfektol B może być stosowany do mycia i dezynfekcji w procesie ręcznym lub mechanicznym. Dobry mechaniczny efekt mycia osiągalny jest przy zastosowaniu przepływu min. 1,5 m/s. Po procesie mycia i dezynfekcji aparaturę produkcyjną oraz powierzchnie mające kontakt z żywnością należy spłukać czystą wodą zdatną do picia. Do przygotowania roztworów roboczych należy stosować wodę wodociągową.

Roztwór: 50 ml preparatu w 10 l wody. Czas kontaktu 60 min. przy temperaturze min. 20°C. W przypadku zabiegu trwającego 60 min. powierzchnie muszą być stale wilgotne.

Numer pozwolenia
4795/12
Oznaczenia ostrzegawcze
Zagrożenie dla środowiskaDziałanie żrące
Kategorie użytkownika
Wyłącznie profesjonalny
Produkcja
Polska
Stawka VAT
VAT 8%
Materiały do pobrania

Materiały do pobrania (etykiety, instrukcje, karty).
​Niektóre dokumenty dostępne są dopiero po zalogowaniu.